Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Bogusław Liberadzki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Bogusław Liberadzki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wiceprzewodniczący SLD o słowach klubowego kolegi: "Daleko posunięta niezręczność". W taki sposób europoseł Bogusław Liberadzki w "Rozmowie pod krawatem" skomentował słowa Roberta Biedronia.
A niegdysiejszy lider partii Wiosna w niedawnym wywiadzie porównał sytuację osób LGBT w dzisiejszej Polsce do losu Żydów w hitlerowskich Niemczech.

Oburzony wypowiedzią Biedronia, poseł PiS Przemysław Czarnek zgłosił sprawę do prokuratury. Pytany o wywiad klubowego kolegi Bogusław Liberadzki dystansował się od tej wypowiedzi.

- Rozumiem, że to jest bardzo daleko posunięta niezręczność, nie mieszałbym tutaj sytuacji narodu żydowskiego czy obywateli Polski pochodzenia żydowskiego w czasie drugiej wojny światowej z losem gejów i lesbijek. To są zupełnie nieporównywalne sprawy. To nie jest adekwatne wyrażenie. Jednak sprawy zaszły trochę za daleko. Mamy w całej Unii Europejskiej zasadę: "jedność w różnorodności" - powiedział Liberadzki.

Bogusław Liberadzki skomentował także start Roberta Biedronia jako kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich. Zdobyte nieco ponad 2 procent głosów wiceprzewodniczący SLD skwitował, że "nie był to strzał w dziesiątkę".
- To są zupełnie nieporównywalne sprawy. To nie jest adekwatne wyrażenie. Jednak sprawy zaszły trochę za daleko. Mamy w całej Unii Europejskiej zasadę: "jedność w różnorodności" - powiedział Liberadzki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty