Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Granica polsko-niemiecka, znak graniczny nr 86. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:0904_POL_GER_EU.
Granica polsko-niemiecka, znak graniczny nr 86. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:0904_POL_GER_EU.
W związku z raptownym wzrostem nowych infekcji koronawirusa w Bawarii, lokalny rząd w Monachium zastanawia się nad ponownym zamknięciem niemieckich granic. Od wtorku w okolicy Berchtesgaden obowiązuje całkowita blokada.
Pierwszy od kwietnia lockdown w Niemczech ma na razie dotyczyć jedynie bawarskiej okolicy Berchtesgadener Land, gdzie zaobserwowano w ostatnich dniach gwałtowny przyrost liczby zakażeń koronawirusa. Mieszkańcy tego powiatu muszą pozostać przez dwa tygodnie w domach. W tym czasie będą także zamknięte szkoły, przedszkola i restauracje.

We wtorkowym wywiadzie dla dzienników grupy medialnej "Funke" minister spraw wewnętrznych Bawarii, Joachim Herrmann, nie wyklucza kolejnego zamknięcia granic.

"W sytuacji, gdy w sąsiednich państwach pandemia wymyka się spod kontroli, należy przynajmniej dyskutować o tego rodzaju rozwiązaniach" - uważa polityk CSU.

Opinie na temat powtórnego całkowitego zamknięcia niemieckiej granicy są jednak podzielone nawet wśród polityków bawarskiej chadecji.
Relacja Wojciecha Osińskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty