Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Prezydent Piotr Krzystek napisał na Facebooku, że przedsiębiorcy będą mogli nieodpłatnie handlować w okolicach cmentarzy do przyszłej niedzieli. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Prezydent Piotr Krzystek napisał na Facebooku, że przedsiębiorcy będą mogli nieodpłatnie handlować w okolicach cmentarzy do przyszłej niedzieli. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Znicze mogą poczekać do przyszłego roku, ale co z kwiatami? - pytają rozgoryczeni sprzedawcy.
Piątkowa decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy jest dla nich wyjątkowo bolesna, bo zostali z żywym towarem, którego nie będą mieli okazji sprzedać.

- Nie wiem czy mamy zupę ugotować z tego, czy w skarpy powkopywać? Kwiaty to nie są znicz, że można sprzedać za rok. - W tym roku zaskoczył nas rząd, takie decyzje podejmuje się wcześniej, nie na ostatnią chwilę, Tu dowiedzieliśmy się na kilka godzin przed wszystkim, że nic z tego. - Wydaje mi, że można było zrobić jakieś ewentualnie limity - wejść i wyjść osób odwiedzających cmentarze. Znaczące zamknięcie jednak pokrzyżowało zupełnie plany handlu detalicznego - mówili sprzedawcy.

Z pomocą przychodzi im jednak facebookowa grupa "Pomóżmy tym, którzy pomagają". To miejsce, w którym sprzedawcy mogą wirtualnie wystawić swoje towary.

- Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które mają do sprzedania kwiaty czy znicze do umieszczania postów w grupie. Będziemy zachęcać do ich kupowania. Kwiaty mogą przecież poczekać przez parę dni. Znicze - tym bardziej. Spróbujmy wspólnie to zorganizować, żeby straty były jak najmniejsze - apeluje członkini grupy, Barbara Markowska.

Grupa "Pomóżmy tym, którzy pomagają-Szczecin" liczy ponad 3 tys. członków.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek napisał natomiast na Facebooku, że przedsiębiorcy będą mogli nieodpłatnie handlować w okolicach cmentarzy do przyszłej niedzieli. Władze Kołobrzegu i Rywala zapowiedziały natomiast, że odkupią od handlarzy chryzantemy.

W sobotę rząd zapowiedział wsparcie dla poszkodowanych przedsiębiorców. Pierwsza transza ma wynieść 180 milionów złotych.
- Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które mają do sprzedania kwiaty czy znicze do umieszczania postów w grupie. Będziemy zachęcać do ich kupowania. Kwiaty mogą przecież poczekać przez parę dni. Znicze - tym bardziej. Spróbujmy wspólnie to zorganizować, żeby straty były jak najmniejsze - apeluje członkini grupy, Barbara Markowska.
Relacja Jakuba Żelepienia [Radio Szczecin]
Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty