Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu w Szczecinie otwarty zostanie sklep sieci IKEA. Tymczasem dalej trwają ustalenia pomiędzy inwestorem a Miastem dotyczące dróg dojazdowych do sklepu.
Hala sklepowa jest przy skrzyżowaniu ulic Mieszka I i Białowieskiej. By usprawnić ruch samochodowy rozważano kilka wariantów m.in. budowę ronda lub wydłużenie pasów umożliwiających skręt.

Rok temu na temat inwestycji i rozwiązań komunikacyjnych rozmawiali m.in. prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz prezes IKEA Retail Polska Carolina Garcia Gomez. Jak informuje magistrat, w grudniu ubiegłego roku zapadły wstępne ustalenia dotyczące organizacji ruchu. Na razie jednak inwestor nie przedstawił ostatecznego projektu dotyczącego przebudowy ulic.

- To przede wszystkim zadanie inwestora - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", rzecznik miasta ds. inwestycji Piotr Zieliński. - Liderem tego projektu jest spółka zależna od IKEI, która raz że buduje cały sklep i również będzie odpowiedzialna za przebudowę układu komunikacyjnego.

Próbowaliśmy skontaktować się z polskim biurem prasowym sieci, niestety jedyny kontakt jest poprzez e-mail. Wysłaliśmy wiadomość, czekamy na odpowiedź.
- To przede wszystkim zadanie inwestora - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" rzecznik miasta ds. inwestycji Piotr Zieliński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty