Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Przewożenie pacjentów zakażonych koronawirusem ze Śląska do Szczecina, to ostatnia linia obrony - mówił, w "Rozmowach pod Krawatem", sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker.
O tym, że najwięcej pacjentów z tego regionu ma trafić na Pomorze Zachodnie napisał we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna". To dlatego, że w naszym regionie jest więcej wolnych łóżek w szpitalach, a liczba zakażeń kilkukrotnie mniejsza.

Szefernaker wyjaśnia jednak, że na razie są oni rozwożeni do województw położonych bliżej.

- Relokacja za pomocą helikopterów, śmigłowców, to jest już ostatnia linia obrony. My w tej chwili szykujemy się do relokacji pacjentów ze Śląska na Opolszczyznę, do województwa łódzkiego, małopolskiego, świętokrzyskiego. Relokacja pacjentów ze Śląska do Szczecina jest ostatnią linią obrony - tłumaczy Szefernaker.

Podczas sobotniego briefingu prasowego, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zadeklarował, że jeżeli sytuacja w szpitalach w regionie na to pozwoli, przyjmą one pacjentów ze Śląska.
- Relokacja pacjentów ze Śląska do Szczecina jest ostatnią linią obrony - tłumaczy Szefernaker.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

w grudniu PiS ściągnął z Wielkiej Brytanii na święta Polaków i ich nawet nie przebadali na wjeździe.
Dzięki takiemu działaniu PiS teraz tygodniowo umierają w męczarniach tysiące Polaków, a ok. 100 tysięcy jest zakażonych. TYGODNIOWO!
A teraz geniusze chcą rozwozić zarazę po kraju???
Wina PiS, że jest epidemia w Polsce. Może od razu i na świecie hipokryto? PiS nie ściągnął Polaków. Sami chcieli przyjechać. Ich przyjazd niewiele zmienił bo i tak już byli w Polsce zarażeni wcześniej koronawirusem. Ciekawe hipokryto, czy gdybyś miał bliskiego chorego w rejonie z zajętymi łóżkami, to też byś protestował, żeby przewieźć bliskiego tam gdzie są wolne łóżka.
a KTO posyłał do Wielkiej Brytanii samoloty, gdy inne kraje zamykały swoje granice przed zarazą, czyli brytyjską odmianą koronawirusa? No? KTO?
Ano PiS.
A kto nie testował tych dziesiątek tysięcy wracających powszechnie do kraju na święta?
Ano PiS. Sami to zresztą ostatnio przyznali, że nie testowali ze strachu przed opinią publiczną. Wtedy bali się testować, a dziś przez tchórzostwo PiS ludzie umierają.
Wirus sam nie zstąpił jak duch boży. W znacznej mierze został przywleczony na naszych rodakach zwiezionych przez PiS na święta.
Niestety podczas pandemii czasem trzeba podejmować wybory między złymi a niedobrymi. Przypominam o protestach, kiedy zamknięto granicę z Niemcami. Po to zostały wysłane samoloty do Wielkiej Brytanii hipokryto, aby można było szybko sprowadzić Polaków czekających na powrót do domu, przed wejściem w życie zawieszenia lotów przed świętami. Pandemia w Polsce zaczęła się w marcu, a przyloty na święta były w grudniu. Poza tym hipokryto komunikacja między Wielką Brytanią i Unią Europejską cały czas ma miejsce. Gdyby więc nie przez te osoby, które wtedy wróciły do Polski i mogły przywieźć odmianę brytyjską, to przez Niemcy, Francję, Czechy, czy inny kraj, nowy wariant w końcu by do nas i tak dotarł. To było nie do uniknięcia.
Nowak .geniusz od wszystkiego ! taki sok z szamba

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty