Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

W czasie mszy św. i stąd też nazwa Msza Krzyżma Świętego, będą święcone oleje, wykorzystywane potem przez cały rok do sakramentów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W czasie mszy św. i stąd też nazwa Msza Krzyżma Świętego, będą święcone oleje, wykorzystywane potem przez cały rok do sakramentów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Msza Krzyżma Świętego rozpocznie się o 10 w Bazylice Archikatedralnej. Odprawia ją biskup diecezjalny wraz z kapłanami. To coroczna uroczystość, szczególnie ważna dla całej służby liturgicznej.
Poranna liturgia poprzedza wieczorne uroczystości rozpoczynające Triduum Paschalne w Kościele.

- Księża z całej diecezji udają się do katedry, czyli najważniejszego kościoła, żeby przed biskupem odnowić swoje przyrzeczenie kapłańskie - mówi ks. Konrad Sidor z parafii pw. św. Jacka w Stepnicy.

Podczas tej mszy biskup dokonuje jeszcze jednego obrzędu. - Konsekruje się także święte oleje wykorzystywane potem w ciągu roku do chrztu czy namaszczenia chorych - dodaje ks. Sidor.

Początek mszy św. w szczecińskiej katedrze o 10. Wieczorem w kościołach rozpoczną się uroczyste liturgie Wielkiego Czwartku.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty