Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zachodniopomorska Solidarność pisze do ministerstwa kultury i domaga się pilnej kontroli po zwolnieniu dyscyplinarnym byłego rektora Akademii Sztuki w Szczecinie.
Tymczasem, według obecnego prorektora Akademii, resort kultury jest na bieżąco informowany o sytuacji i wola do rozmów jest.

Związkowcy oceniają, że nowe władze uczelni nie wykazują chęci porozumienia i część pracowników zwalnia się sama - mówi szef zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek.

- Konflikt zamiast się rozwiązywać - poprzez dialog - to on się zaostrza. Jeśli tak dalej będzie, to ta uczelnia się tak osłabi, że nie wiem czy ona będzie miała podstawy do funkcjonowania dalej - tłumaczy Jurek.

Prorektor do spraw artystyczno-naukowych Akademii Sztuki - Mikołaj Iwański twierdzi, że sytuacja na uczelni wygląda zupełnie inaczej, niż twierdzą związkowcy.

- Toczą się rozmowy z profesorem Dyczewskim, które prowadzi rada uczelni. Te mediacje trwają, wola do rozmów cały czas jest. Problem jest z tym, że najpierw pan Dyczewski odmawiał rozmów, a później pan Jurek odmówił rozmów -

Jak wcześniej powiedział nam rzecznik sądu okręgowego w Szczecinie, do sądu pracy wpłynęły przynajmniej dwa pozwy przeciwko Akademii Sztuki, mają być na wstępnym etapie rozpatrywania. Z kolei prorektor Iwański zapewnia, że władze uczelni nie otrzymały żadnego pisma z taką informacją.
Relacja Andrzeja Kutysa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty