Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Senat odesłał do uzupełnienia wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi izby Tomaszowi Grodzkiemu. Decyzję krytykują senatorowie klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Zdaniem wicemarszałka Senatu Marka Pęka z PiS, za tą decyzją stoi marszałek izby. Marek Pęk stwierdza, że ewentualne błędy we wniosku powinny zostać wyłapane już pierwszego dnia po jego wpłynięciu, a nie dopiero po trzech tygodniach. Wicemarszałek uważa, że wniosku nie trzeba było zwracać do prokuratury, a wystarczyło poprosić o pełnomocnictwo. Zdaniem wicemarszałka Pęka, jest to gra na czas i kolejny przykład obstrukcji, w której specjalizuje się większość senacka, którą tworzy opozycja. Polityk PiS spodziewa się, że nie będzie to ostatnia tego typu decyzja.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówi, że nie była to jego decyzja. Podczas briefingu przed posiedzeniem izby stwierdził, że nie zna szczegółów, ponieważ wyłączył się z tej sprawy. Podkreślił, że wniosek podpisał wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Wniosek prokuratury dotyczy "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgi Klatki Piersiowej". Prokuratura zamierza postawić Tomaszowi Grodzkiemu zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych - w 2006, 2009 i 2012 roku.
Zdaniem wicemarszałka Senatu Marka Pęka z PiS, za tą decyzją stoi marszałek izby.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówi, że nie była to jego decyzja.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

wystarczyło prawidłowo napisać wniosek, a nie mieć pretensje, że ktoś znalazł błędy, panie pośle. Co za logika... że też redaktor sam nie zwrocił na to uwagi.....
No ale to przecież trzeba umieć pisać... A co innego, że z sensem i spójnie. Niektórych artystów i to przerasta!
Czekam na wniosek o uchylenie immunitetu Panom: Jarosławowi K., Zbigniewa Z., Antoniemu M.
wniosek, jak z dowcipu o blondynce: DOMYŚL SIĘ! :))
Ziobro ciągle, jak katarynka, powtarza i przez wszystkie przypadki odmienia: profesjonalne, profesjonalny, profesjonalna...
Tylko, cholibka, nie mówi, jaką PROFESJĘ ma na myśli.... xD
To może i byłoby śmieszne, gdyby nie fakt, że te... ludzie sprawują rządy w naszym pięknym kraju i go rujnują
Tak "rujnują" kłamczuszku "Nowak", że dzięki nim przed pandemią mieliśmy jeden z najwyższych w Europie wzrostów gospodarczych i nadwyżkę budżetową, pomimo wielu programów prospołecznych, a w czasie pandemii mamy najniższe bezrobocie w UE i drugi najniższy spadek PKB w UE.
kreatywna księgowość nie przykryje faktu, że CODZIENNIE UMIERAJĄ SETKI LUDZI, A TYGODNIOWO - TYSIĄCE!
TYSIĄCE POLAKÓW UMIERAJĄ, bo PiS nie testował ludzi, których ściągnął z Wielkiej Brytanii.
Co najwyżej PiS może to zrzucić na inflację - życie Polaków się dewaluuje
Jezus Maria a Ty dalej swoje. Tak samo mamy najwyższy wskaźnik zgonów, które są największe od 1939 roku! Inflacja również jest największą, niemal 3 razy większa jak średnia UE. Wzrost PKB też mamy 3 razy większy od średniej?
a bo się duperelami zajmujecie :P ;)
zamień se pan hajs na 500!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty