Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
72 godziny w górach w męskim towarzystwie i bez żadnej techniki. Wyzwanie, przygoda i ciągła niewiadoma, co przygotowali organizatorzy. 70 uczestników i wolontariuszy z całej Polski weźmie udział w Ekstremalnym Weekendzie Charakteru, który rozpocznie się w czwartek w okolicach Szklarskiej Poręby. Wśród nich także szczecinianie.
Wojciech Mikulski podkreśla, że organizatorem jest męski ruch chrześcijański "Czwarty Muszkieter".

- Chcemy zwracać uwagę mężczyzn na Boga, pomagać im w prowadzeniu życia, które po prostu podoba się Bogu. Pokazywać też, jaka jest rola mężczyzny w rodzinie i życiu, pokazywać dobre modele. Do tego służy nam Weekend Charakteru - mówi Mikulski.

Michał Machowski uczestniczył w trzech edycjach weekendu, teraz będzie wolontariuszem.

- Za każdym razem czerpię z tego ogromną energię. Jest to bardzo oczyszczające doświadczenie. Kiedy wracam do domu po tych 72 godzinach czuję, że jestem innym, lepszym człowiekiem. Mam więcej dystansu do spraw bieżących, radości z normalnych, codziennych obowiązków. Co najważniejsze, czuję się bliżej Boga. Uważam, że każdy facet powinien chociaż raz życiu przeżyć taką przygodę, a na pewno tego nie pożałuje - mówi Machowski.

Uczestnicy dzielą się na grupy i całe wydarzenie odbywa się z zachowaniem rygorów sanitarnych.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Z zachowaniem rygorów sanitarnych? Takich samych, jak 11. kwietnia na Jasnej Górze?
Jeszcze jedno bo poszukałem trochę w internecie o tej imprezie. oto niektóre ich zalecenia sanitarne ze strony internetowej-
1.Zachowanie w miarę możliwości dystansu społecznego pomiędzy innymi osobami,- czyli nie zawsze zachowany będzie dystans społeczny
4.Prosimy o posiadanie maseczek, rękawiczek i w miarę potrzeb z nich korzystania,- nie ma przypadkiem obecnie OBOWIĄZKU noszenia maseczek na świeżym powietrzu? Pomijam sens tego obowiązku, no ale prawo, to prawo, nakaz to nakaz.
Gdyby organizowała to prywatna instytucja a nie kościół to organizator dostał by 30tys kary i zarzut spowodowania zagrożenia życia lub śmierci za co grozi do 8 lat.
jako osoba z gruntu heteroseksualna zawsze odmawiałem udziału w tego typu imprezach. Jednak będąc tolerancyjnym - innym nie zabraniam. Tylko po co się z tym obnosić???
Prawdziwi mężczyźni piękna inicjatywa w odróżnieniu od tęczowych i tych wściekłych mącić z wy,.......c na ustach tam był reżym sanitarny zachowany........
@Kowalski - czyli chłopcy się zabezpieczą? To dobrze
ktoś ukradł moje konto na radio szczecin !
@Kowalski - wolę tego złodzieja. Przynajmniej nie ma ADHD, Tourette'a oraz zaburzeń kompulsywno-obsesyjnych i zna poprawną polszczyznę
idz pan na góre !
pomodlić się !
krętaczu POwski

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty