Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Profesor US Maciej Drzonek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Profesor US Maciej Drzonek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
"Dziwne" zachowanie Platformy Obywatelskiej, która "zakiwała się" w kwestii Funduszu Odbudowy - oceniał, w "Rozmowach pod Krawatem", politolog profesor Maciej Drzonek.
Lider PO Borys Budka chce przełożenia zaplanowanej na wtorek w Sejmie debaty, gdy jeszcze w grudniu popędzał rządzących, w sprawie jak najszybszego przyjęcia planu Unii Europejskiej.

- Niekonsekwencja PO oznacza między innymi wzmacnianie się Szymona Hołowni - mówił profesor Drzonek.

- Platforma Obywatelska zachowuje się faktycznie dosyć dziwnie. Na plan dalszy zeszła dyskusja tak naprawdę o meritum, nie dyskutujemy ile tych środków będzie w grantach, ile będzie w pożyczkach, kiedy trzeba będzie i z czego je oddawać, czy to wpływa na naszą suwerenność, czy nie wpływa. To nie wygląda dobrze i dla Platformy, i dla debaty na ten temat. Jak to się mówi kolokwialnie: "zakiwała się" - komentował Drzonek.

Politolog zwracał uwagę, że porozumienie PiS z Nową Lewicą - taktyczne, w tej konkretnej sprawie - może otwierać takie możliwości również później. A to z kolei, przyczynek do upadku koncepcji "totalnych koalicji 276", wszyscy przeciw PiS, inspirowanych przez PO.
- To nie wygląda dobrze i dla Platformy, i dla debaty na ten temat. Jak to się mówi kolokwialnie: "zakiwała się" - komentował Drzonek.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Bardzo nudne są te rozważania o polityce. Z rozrzewnieniem wspominam rozmowy z politykami. Często słuchało się ich jak dobrego kabaretu.
Mion zdaniem nie tylko PO się zakiwało. PiS już też jest wewnętrznie zakiwany i szuka na łapu capu sojusznika na przepychanie swoich ustaw. A lewica - no cóż... Oni jeszcze maja nadzieję, że wybrali dobrze kładąc głowę pod nóż
Macieju, od niewłaściwej strony prezentujesz zagadnienie. To nie PO "się zakiwało", to Kaczyński wykiwał całą opozycję. I przy okazji Polskę też.
Z chwilą gdy Czarzaste pożyteczne idioty ogłosiły, iż poprą KPO wystarczyło już tylko dogadać się z nimi. Cośtam-cośtam im obiecać (chocby i złote góry!), a potem i tak się ich wydmucha. Najważniejsze, by zagłosowali ZA. No i nie było potrzeby ani parlamentarnej, ani tym bardziej ogólnonarodowej debaty nad tym planem.
Kaczyński od początku grał na to, by kasę wziąć BEZ KONIECZNOŚCI UKŁADANIA SIĘ Z OPOZYCJĄ. Stąd brak rozmów. Brak uzgodnień z opozycją, a nawet z kimkolwiek.
Stąd tez przetrzymywanie głosowania nad KPO do ostatniej chwili.
I stąd tez UKRYWANIE TREŚCI tego KPO.
Przycisnął wszystkich do muru. Teraz PiS mówi, że JUŻ NIE MOŻNA zmieniać KPO, bo został wysłany do UE w formie ostatecznej.
WIĘC - POSŁOWIE BĘDĄ GŁOSOWAĆ W CIEMNO. Wydymani.
Tylko, politologu drogi, CZY TO JESZCZE JEST PAŃSTWO DEMOKRATYCZNE?
Czy "o take Polske" walczyliśmy pod sztandarami Solidarności???
Terlecki: "Funkcjonariusze publiczni, osoby publiczne, które były np. w PZPR, powinny składać rezygnację". PIS musi sie strasznie brzydzić tym poparciem, na które umówił sie z komuchami.
To nie jest politolog tylko zwolennik PIS-u proszę nie mylić pojęć
@obserwator - masz rację. O Pawłowicz też powiadają "profosorka" :))))
raczej masz najemnik z PO ! macie racje obserwatorzy
HAHA HA HA HU HU I

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty