Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Most kolejowy na Regalicy w Szczecinie w dzielnicy Podjuchy. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Most kolejowy na Regalicy w Szczecinie w dzielnicy Podjuchy. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jeszcze w czerwcu może zostać podpisana umowa na budowę nowego mostu kolejowego w szczecińskich Podjuchach - zapowiedział Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.
Most w Podjuchach to zabytek, którego jedno z przęseł musi być podnoszone, aby barki mogły pod nim przepłynąć.

- Myślę, że niebawem się spotkamy. Może już w czerwcu na podpisanie umowy na wykonanie podniesienia i modernizacji tego mostu, tak aby w końcu przestał być wąskim gardłem dla żeglugi śródlądowej i drogi wodnej o międzynarodowym znaczeniu - poinformował Daca.

- Z budową musimy się spieszyć - mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. - Mamy nadzieję, że dokończymy cały proces przygotowania inwestycji i rozpoczniemy przebudowę mostu. Na pewno musimy go zakończyć w 2023 roku, bo tak będziemy musieli wydatkować pieniądze. W związku z czym ten czerwiec jest dla nas niezwykle istotny.

Most w Podjuchach zostanie podniesiony, tak aby prześwit nad lustrem wody wynosił 6,20 m, dziś to zaledwie niecałe trzy metry. Pozwolenie na budowę nowego mostu wydał już wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
- Może już w czerwcu na podpisanie umowy na wykonanie podniesienia i modernizacji tego mostu, tak aby w końcu przestał być wąskim gardłem dla żeglugi śródlądowej i drogi wodnej o międzynarodowym znaczeniu - poinformował Daca.
- Z budową musimy się spieszyć - mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty