Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Rafał Niburski mówił, że to polityczna gra, a nie troska o Polaków. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rafał Niburski mówił, że to polityczna gra, a nie troska o Polaków. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Twierdzą, że są proeuropejską partią, ale to są "puste hasła", skoro blokują przyjęcie przez Polskę funduszy z Unii - radny sejmikowy Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Niburski oceniał w "Rozmowach pod krawatem", że postawa polityków Platformy Obywatelskiej w sprawie Krajowego Planu Odbudowy jest niezrozumiała.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki stwierdził, że KPO "raczej nie ostanie się w takiej formie" jaka wyszła z Sejmu. I że wyższa izba parlamentu wykorzysta dopuszczalne 30 dni na "konsultacje".

Rafał Niburski mówił, że to polityczna gra, a nie troska o Polaków.

- Można zacytować wypowiedź pani poseł Izabeli Leszczyny, że głosowanie nad Funduszem Odbudowy było głosowaniem: "na czyich warunkach te pieniądze będą wydawane". A tu trzeba mówić o tym, żeby były dobrze wydawane. Wychodzę z założenia, że pan premier Morawiecki i polski rząd wyda te pieniądze najwłaściwiej, jak można. Co do pana marszałka Grodzkiego, on mówił o jakichś kolejnych konsultacjach. Konsultacje były prowadzone od lutego. Nie wiem, co Platforma chce do tej ustawy wprowadzić ponieważ ustawy ratyfikacyjne składają się tylko z dwóch artykułów - zaznaczył Radny Niburski.

Strona rządowa podkreśla, że odbyły się konsultacje w sprawie KPO. Ostatnio samorządowcy uczestniczący w spotkaniach specjalnego zespołu podziękowali w komunikacie za współpracę. List podpisali między innymi prezydenci Sopotu i Lublina.
- Wychodzę z założenia, że pan premier Morawiecki i polski rząd wyda te pieniądze najwłaściwiej, jak można. Co do pana marszałka Grodzkiego, on mówił o jakichś kolejnych konsultacjach. Konsultacje były prowadzone od lutego. Nie wiem, co Platforma chce do tej ustawy wprowadzić ponieważ ustawy ratyfikacyjne składają się tylko z dwóch artykułów - zaznaczył Radny Niburski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty