Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Przebudowa dróg wokół Ikei w Szczecinie rozpocznie się latem - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" zastępca prezydenta Szczecina.
Michał Przepiera dodawał, że firma odpowiedzialna za przebudowę ma już sporządzony projekt drogowy i większość pozwoleń.

W poniedziałek został otwarty pierwszy sklep sieci w Szczecinie. Nadal jednak nierozwiązana jest sprawa dobrego dojazdu do niego. W planach jest dobudowanie dodatkowych pasów jezdni na ul. Mieszka I.

Za przebudowę odpowiada spółka zależna od IKEI, która buduje zarówno cały sklep, jak i będzie odpowiedzialna za przebudowę układu komunikacyjnego - mówił Michał Przepiera. - Wybrano świadomie okres wakacyjny.

- Czyli inwestycja przy Mieszka I rozpocznie się w wakacje? - dopytywał prowadzący audycję Kamil Nieradka.

- Taki jest sygnał od podmiotu zależnego od IKEI, natomiast proszę zwracać się do tego podmiotu. To jest ten sam podmiot, który zbudował ten obiekt. Miasto ma ku temu stosowne zabezpieczenia, w tym również zabezpieczenia finansowe - potwierdził Przepiera.

Szczeciński sklep jest dwunastym w Polsce, ma blisko 30 tys. metrów kwadratowych i - jak informuje koncern - to ostatni tak duży obiekt w naszym kraju.
Za przebudowę odpowiada spółka zależna od IKEI, która buduje zarówno cały sklep, jak i będzie odpowiedzialna za przebudowę układu komunikacyjnego - mówił Michał Przepiera.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty