Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Premier Mateusz Morawiecki promuje w terenie rządowe wsparcie dla dawnych miejscowości, na terenie których znajdywały się Państwowe Gospodarstwa Rolne. W piątek odwiedził jedną z takich miejscowości - Rąbino w województwie zachodniopomorskim.
Szef rządu mówił, że na program przeznaczonych jest 340 milionów złotych. Jak podkreślał, są one potrzebne, by wesprzeć tereny po PGR-ach.

- Ten program, z którym ruszamy ma na celu przedstawienie nowych perspektyw, bo wszędzie są ludzie, którzy muszą mieć szansę na realizację, na znalezienie pracy, normalnej, coraz lepszej pracy. Będziemy przesuwać środki w tym kierunku i tworzyć tutaj nowe perspektywy rozwoju. O tym jest właśnie "Polski Ład", to inwestycja w tysiące takich miejsc, gmin, miejscowości i wiosek rozsianych po całej naszej kochanej ojczyźnie - mówił premier.

Państwowe Gospodarstwa Rolne to gospodarstwa, funkcjonujące w czasach PRL, których właścicielem było państwo. Proces ich likwidacji zakończył się w 1995 roku. Zlikwidowano 1654 takie gospodarstwa.
- To o tym jest właśnie "Polski Ład", o inwestycja w tysiące takich miejsc, gmin, miejscowości i wiosek rozsianych po całej naszej kochanej ojczyźnie - mówił premier.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

340 mln / 1654 PGR-y to daje 205tys. na 1 PGR. To się okoliczne wioski wprost kłaniają z zachwytu
po 6 latach rządów PiS zauważył tereny popegeerowskie
Za kolejne 6 lat przedstawi założenia programu wykorzystania tych pieniędzy...
Po tym jak w 1995 r. PSL do spółki z SLD zgasiły światło w pegeerach jakoś nikt się nie kwapił żeby wesprzeć te tereny.Także przechodząca do historii platforma rzekomo obywatelska przez 8 lat nie zrobiła tego. Zlikwidować i rozdać swoim . Motto czasów minionych.
@ Siara ... nie możesz przeliczać tego w ten sposób. Część byłych PGR jest już wyludniona , część została wchłonięta przez okoliczne rozbudowujące się miasta np. PGR Załom. Ale nawet gdyby tak nie było to kwota 205 tys. na po PGR-owską wioskę lub Sołectwo to kwota b.duża ; widocznie nie znasz realiów życia tych ludzi , niejednokrotnie żyjących bez bieżącej wody, kanalizacji, prądu , drogi czy komunikacji. Te środki mają zainicjować pewne działania ; wspomóc takie Gminy czy Powiaty. Mają być swego rodzaju wędką a nie rybą.
@ tak,tak...
Trafione w samo sedno ! Niektórzy nie rozumieją ( i nie zrozumieją) że polityka PIS nie polega na tym abyśmy byli podwykonawcami podwykonawców niemieckich. Będą wiecznie powtarzać co im TVN wbił do łba ( swoją drogą to ciekawostka jak można wbić coś w pustkę ; no ale po sprzedaży niewidzialnego obrazu to już w lewackiej UE wszystko możliwe) że 500+ wszyscy przepijają , że nielegalne wybory, że respiratory , że łamanie Demokracji itp.itd. Ale sami głową nie ruszą bo i po co ? Przecież Niemcy wiedzą lepiej !
na prawie 1700 gmin - 340 miliony do podziału raz na 6 lat
na TVPiS - 2 miliardy. CO ROKU

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty