Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. twitter.com/pisorgpl
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. twitter.com/pisorgpl
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił 10 projektów, które mają zostać zrealizowane w ciągu najbliższych 100 dni. W ramach realizacji programu "Polski Ład" kwota wolna od podatku wzrośnie do 30 tysięcy, emerytury do dwóch i pół tysiąca złotych będą zwolnione z podatku, a domy o powierzchni do 70 metrów będzie można budować bez formalności.
Mateusz Morawiecki zapowiedział też ułatwienie dostępu do wiedzy poprzez wybudowanie kilkudziesięciu małych Centrów Nauki Kopernik w różnych miejscach Polski.

- Rozwój nauki, rozwój techniki, polskiej innowacyjności poprzez demokratyzację dostępu do polskie nauki - to są te małe Centra Nauki Kopernik, które chcielibyśmy w każdym powiecie. Chcielibyśmy, żeby we wszystkich zakątkach Polski, młodzi zdolni Polacy, dzieci czasem, młodsza młodzież, starsza młodzież, żeby czuli, że mają przestrzeń do rozwoju. - mówi Morawiecki.

Premier podkreślił, że realizacja Polskiego Ładu oznacza utworzenie ponad 500 tysięcy nowych miejsc pracy. Mateusz Morawiecki zapowiedział też między innymi wprowadzenie wyższych dopłat do paliwa rolniczego oraz przygotowanie harmonogramu zwiększenia wydatków na służbę zdrowia do siedmiu procent.

- Dla tych, którzy będą wracali zza granicy, ale także dla Polaków, którzy dzisiaj są w szarej strefie, albo nie chcą pracować. Ponad pół miliona miejsc pracy w ciągu najbliższym kilku lat. To jest możliwe, bo w planie odpowiedzialnego rozwoju udowodniliśmy, że stworzenie setek tysięcy miejsc pracy jest możliwe, poprzez przyciąganie inwestycji z polskich, zza granicy. Tworzenie najlepszych możliwych warunków do inwestowania w Polsce - dodaje Premier.
- Chcielibyśmy, żeby we wszystkich zakątkach Polski, młodzi zdolni Polacy, dzieci czasem, młodsza młodzież, starsza młodzież, żeby czuli, że mają przestrzeń do rozwoju. - mówi Morawiecki.
- Tworzenie najlepszych możliwych warunków do inwestowania w Polsce - dodaje Premier.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty