Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. twitter.com/pisorgpl
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. twitter.com/pisorgpl
Jeszcze w tym roku chcemy aby projekty ustaw wprowadzające Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przeszedł przez sejm. Chodzi o wprowadzenie świadczenia 12 tysięcy złotych na drugie dziecko. Chcemy to zrobić szybko - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
- Rodzina rzeczywiście do tej pory pokazała, że jest taką ostoją normalności i pewnych wartości, pokazała również, że stanowi najlepsze środowisko, która potrafi wychowywać dzieci i przede wszystkim dlatego, że wciąż zmagamy się z demografią, z małą liczbą urodzeń, więc musimy na wszelkie sposoby próbować wspierać rodziny - Dobrzyński.

Świadczenie ma być wypłacane albo w wysokości 1000 złotych przez rok albo w wysokości 500 złotych przez dwa lata. To pomoże rodzinom w podjęciu decyzji o powrocie do pracy, mówią mieszkańcy Szczecina.

- Ja teraz jestem w takiej sytuacji, że wracam do pracy i tak na prawdę muszę dać dziecko do prywatnego żłobka, bo nie mam innego wyjścia, a jeśli zatrudnię nianię to nie opłaca mi się wracać do pracy. Rodzinom będzie po prostu łatwiej, bo jeżeli ja wrócę do pracy i mam zapłacić 1300 złotych za żłobek, to zostanie mi tylko 1500 złotych i nie będę miała z czego żyć - mówi mieszkanka Szczecina.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy czyli świadczenie w wysokości 12 tysięcy złotych na drugie dziecko to część programu Polski Ład, który chce realizować Zjednoczona Prawica.
- Chodzi o wprowadzenie świadczenia 12 tysięcy złotych na drugie dziecko. Chcemy to zrobić szybko - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
- Jest im po prostu łatwiej, bo jeżeli ja wrócę do pracy i mam zapłacić 1300 złotych za żłobek, więc wracam i zarabiam 1500 złotych. Nie ma z czego żyć - mówi

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty