Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Nową halę, w której znajdą się garaże dla wozów straży pożarnej oddano w poniedziałek do użytku w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej numer dwa przy ulicy Struga. Dzięki temu wozy nie będą stać na wolnym powietrzu. Inwestycja kosztowała prawie trzy miliony złotych. Był też awanse dla strażaków, które wręczono podczas obchodów Dnia Strażaka.
- Nie ma w tej chwili zasady, czy będzie to pożar, czy wypadek, jeździmy do różnych zdarzeń. W tej chwili stan zmiany liczy 25 osób, zmiana służbowa to 15 osób. Gasiliśmy czołg w ubiegłym tygodniu, pierwszy raz w historii jednostki i Polski - mówi Artur Bartosiński z jednostki Straży Pożarnej przy ulicy Struga.

Podczas uroczystości przekazano nowe wozy strażackie. Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Paweł Szefernaker zapowiedział podwyżki dla strażaków.

- Chciałbym zadeklarować, że trwają prace nad kolejnym programem. Dzięki temu programowi będą możliwe kolejne takie inwestycje, kolejne zakupy sprzętowe, ale będą także znaczące podwyżki wynagrodzeń, bo to jest dzisiaj najważniejsze, najważniejsza jest inwestycja w człowieka. Możemy kupić najlepszy sprzęt, tego sprzętu jest coraz więcej, ale najważniejsza jest inwestycja w człowieka - mówi Szefernaker.

Rząd w ramach programu Modernizacji Służb Mundurowych wydał m.in. na straż pożarną dziewięć miliardów złotych.
- Gasiliśmy czołg w ubiegłym tygodniu w historii jednostki i Polski - mówi Bartosiński.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty