Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Karol Adamski
Fot. Karol Adamski
Fot. Karol Adamski
Fot. Karol Adamski
Wejdą na Kilimandżaro, aby upamiętnić Aleksandra Dobę. Dwudziestu pięciu śmiałków z całej Polski wyruszyło do Afryki, aby zamontować pamiątkową płytę poświęconą naszemu lokalnemu podróżnikowi.
Na płycie znajduje się postać Doby w kajaku wraz z sentencją "Nie bójmy się marzyć" w trzech językach oraz data urodzin i śmierci kajakarza.

- Wciąż czekamy na oficjalną zgodę od Parku Narodowego Kilimandżaro, w którym miejscu ma zawisnąć tablica - mówi Karol Adamski, pomysłodawca akcji. - Nieoficjalnie wiemy od polskiej ambasady w Tanzanii, że jest zgoda. Czekamy tylko na potwierdzenie tego na piśmie. Zgoda na zamontowanie tego na krawędzi krateru Kilimandżaro, czyli na punkcie 5056 m n.p.m.

Tablica ma zostać zamontowana w najbliższy weekend. W symbolicznej uroczystości ma wziąć udział ksiądz luterański i polski oraz chór z pobliskiego kościoła. Członkowie wyprawy są już na miejscu i przygotowują się do wyprawy.

Podróżnicy zwracają się też z apelem do mieszkańców o pomoc we wsparciu inicjatywy. Potrzebne są środki dla osoby, która na miejscu w Tanzanii będzie systematycznie dbać o tablicę. Wpłaty tytułem Tablica dla Olka Doby można wpłacać na konto Fundacji Ludzki Świat - Mundo Humano - nr konta: 88 1750 0012 0000 0000 3881 4718.
- Wciąż czekamy na oficjalną zgodę od Parku Narodowego Kilimandżaro, w którym miejscu ma zawisnąć tablica - mówi Karol Adamski, pomysłodawca akcji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty