Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Michał Jach. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Michał Jach. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wielki, modernizujący Polskę program, który wciąż potrzebuje promocji - poseł PiS Michał Jach zapewniał w "Rozmowach pod Krawatem", że na Polskim Ładzie skorzystają "wszyscy".
Przyznał jednocześnie, że wciąż są potrzebne działania rządu wyjaśniające Polakom, co oznacza ta propozycja Prawa i Sprawiedliwości.

Jach zwracał uwagę, że Sejm przyjął jedną z ustaw Polskiego Ładu, czyli "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy". Zakłada on 12 tysięcy złotych na każde drugie i kolejne dziecko od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia.

Poseł PiS mówił, że to będzie test dla opozycji w Senacie: - Teraz okaże się czy marszałek Grodzki zdecyduje się na kolejną konfrontację. Wtedy trzeba będzie wyraźnie powiedzieć Polakom, że marszałek Grodzki i Platforma Obywatelska już we wszelki możliwy sposób ogranicza możliwości rozwoju Polski i na wszelkie możliwe sposoby przeszkadza Polakom, uniemożliwia im rozwój i bogacenie się.

Michał Jach zwracał uwagę samorządowcom krytycznie nastawionym do Polskiego Ładu, aby sprawdzili wyliczenia na stronie Ministerstwa Finansów. Ile dostawali w czasach rządów PO-PSL - a jakie kwoty i perspektywy mają teraz - mówił poseł PiS.
Poseł PiS mówił, że to będzie test dla opozycji w Senacie: - Teraz okaże się czy marszałek Grodzki zdecyduje się na kolejną konfrontację.

6 komentarzy

taaa... Zwłaszcza rodzice samotnie wychowujący dzieci, którym PiS odbiera możliwość podatkowego rozliczania się wspólnie z dziećmi.
Niepełnosprawnymi PiS zawsze pomiatał, więc i oni tracą ulgi rehabilitacyjne.
Dziękujemy Ci, o PiSie!
Podziwiam samozadowolenie i butę pana posła mówiącego „spójrzcie ile zarabialiście niedawno, a ile teraz”. Jako jeden z kilkumilionowej rzeszy emerytów na własnej kieszeni widzę, że inflacja jest zdecydowanie szybsza od podwyżek emerytur. Nawet komunistyczny rząd w latach 80-tych ubiegłego wieku nie chwalił się podwyżkami pensji i emerytur – a było czym, w ciągu kilku lat nasze pensje z tysięcy zamieniły się w miliony !!!
Co ciekawe, rząd zatrudnił agencję PR do ocieplenia wizerunku "Nowego Ładu". Czyli w skrócie- za nasze pieniądze zatrudnili agencję do tego żeby przekonać nas żeby płacić wyższe podatki :)
Same kłamstwa zaczynając od tytułu tej notatki. PIS złupi klasę średnią, żeby wydrukować pieniądze dla emerytów i zarabiających najmniej i utrzymać swój elektorat. Po zduszeniu klasy średniej, która buduje ten kraj, nastąpi zapaść - ceny poszybują w kosmos i wtedy się okaże, że najwięcej stracą najbiedniejsi, którzy do sklepu po chleb będą nosić reklamówkę z pieniędzmi. Socjalizm zawsze kończy się tak samo i nigdzie się nie udał - ostatnia lekcja: Wenezuela.
POLSKI ŁAD - najbardziej eksploatowany oksymoron ostatnich miesięcy.
bez Jan Nowaki jw
Polska da rade !!!
buziak

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty