Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Przenieść Pomorski Uniwersytet Medyczny "z Polski drewnianej do murowanej" - to cel rektora uczelni.
Profesor Bogusław Machaliński w "Rozmowach pod krawatem" mówił, że zależy mu nie tylko na podniesieniu wyników naukowych uczelni, ale także na jej zmodernizowaniu. Stąd kolejne inwestycje realizowane przez PUM.

Wkrótce oddany do użytku zostanie nowy budynek, który powstał przy ulicy Unii Lubelskiej. Uczyć się tam będą między innymi studenci farmacji. Jeszcze trwa termomodernizacja i wyposażanie wnętrz.

- Tak zwana mała farmacja, która jest bardzo potrzebna, żebyśmy mogli przejść na IV, V rok kierunku farmacja, ponieważ w zasadzie nie mamy warunków do studiowania, co pokazały ostatnie rankingi. Jeżeli jesteśmy na 40. miejscu w rankingu "Perspektyw" w warunkach studiowania na 100 największych uczelni w kraju, to świadczy, że przez wiele lat były takie zaniedbania, że Szczecin był szpitalem na peryferiach - ocenił prof. Machaliński.

Z kolei, z drugiej strony szpitala powstać ma nowoczesny kompleks. Znajdzie się tam centrum kliniczno-rozwojowo-badawcze. To najważniejsza inwestycja dla uczelni.

Budowa gmachu farmacji kosztuje 30 mln złotych. Na budowę całego kompleksu uczelnia otrzymała prawie 600 milionów złotych rządowej dotacji.
- Tak zwana mała farmacja, która jest bardzo potrzebna, żebyśmy mogli przejść na IV, V rok kierunku farmacja ponieważ w zasadzie nie mamy warunków do studiowania, co pokazały ostatnie rankingi. Jeżeli jesteśmy na 40. miejscu w rankingu perspektyw w warunkach studiowania na 100 największych uczelni w kraju, to świadczy, że przez wiele lat były takie zaniedbania, że Szczecin był szpitalem na peryferiach - ocenił prof. Machaliński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty