Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Mimo pandemii i trudnej sytuacji udało się przyciągnąć zagranicznych studentów, ale nabór nadal trwa - mówi rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Prof. Bogusław Machaliński przyznaje, że początek naboru nie był optymistyczny. Wydawało się, że studentów zza granicy będzie znacznie mniej. - W lipcu wydawało się, że będzie znacznie gorzej, ale wygląda to już nie tak źle. W programie "Asklepios" mamy prawie pełną grupę. Uzupełniamy nabór na anglojęzyczne, ale i tam w tej chwili wygląda to lepiej niż jeszcze miesiąc temu - informuje prof. Machaliński.

Od października studenci rozpoczną zajęcia stacjonarne - dodaje Machaliński. - Być może na niektórych wybranych przedmiotach, mamy jeszcze wykłady w formie zdalnej z uwagi na jeszcze moment niepewności. Przez półtora roku wiemy, jak zapewnić bezpieczeństwo studentom kadry akademickiej, nauczycielom. Także nie spodziewamy się żadnych zawirowań.

Od lat studia na PUM-ie, spośród zagranicznych, najczęściej wybierają studenci ze Skandynawii.
Prof. Bogusław Machaliński przyznaje, że początek naboru nie był optymistyczny. Wydawało się, że studentów zza granicy będzie znacznie mniej.
Od października studenci rozpoczną zajęcia stacjonarne - dodaje Machaliński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty