Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
W ciągu kilku najbliższych tygodni ogłoszony zostanie przetarg na projekt Zachodniej Obwodnicy Szczecina.
Decyzję o uruchomieniu finansowania w kwocie ponad 411 mln zł dla tej inwestycji podpisał wiceminister infrastruktury Rafał Weber - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Minister infrastruktury podpisał aneks, który zapewnia finansowanie dla pierwszego stadium, pierwszego elementu budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina, a więc projektu budowlanego. Cały wielki projekt jest na dziś szacowany na ponad 6 miliardów złotych.

Zdobycie aż sześciu miliardów złotych na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina nie było takie łatwe - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. - Istnieje również wewnętrzna konkurencja i w Polsce znajdziecie państwo wiele ośrodków, które z wielką przyjemnością rozparcelowałyby między siebie kwotę 6 miliardów złotych. Ta kwota niekoniecznie musiała trafić do województwa zachodniopomorskiego.

Samo wykonanie projektu budowlanego potrwa co najmniej 12 miesięcy - mówi Łukasz Lendner z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. - Inwestycja zostanie ogłoszona w podziale na trzy odcinki, już ten etap realizacyjny. W ciągu kilku najbliższych tygodni ogłosimy postępowanie przetargowe i w 2024 roku planujemy zakończyć realizację tego etapu i przystąpienie do kolejnego.

Obwodnica Zachodnia Szczecina to ogromny impuls dla rozwoju gospodarczego naszego regionu - mówi poseł Artur Szałabawka. - To nowy rozdział dla miasta Szczecina, dla województwa zachodniopomorskiego. To nowy rozdział dla przemysłu, gospodarki, rozwoju. To moment, który zmienia dzieje Szczecina. To jest ten moment, w którym narodziła się nowa historia naszego miasta.

Projekt budowlany obejmuje 50 kilometrów drogi ekspresowej oraz 10 kilometrów tunelu pod Odrą.
Decyzję o uruchomieniu finansowania w kwocie ponad 411 mln zł dla tej inwestycji podpisał wiceminister infrastruktury Rafał Weber - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Zdobycie aż sześciu miliardów złotych na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina nie było takie łatwe - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
Samo wykonanie projektu budowlanego potrwa co najmniej 12 miesięcy - mówi Łukasz Lendner z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.
Obwodnica Zachodnia Szczecina to ogromny impuls dla rozwoju gospodarczego naszego regionu - mówi poseł Artur Szałabawka.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty