Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Najbardziej istotnym elementem w tarczy antyinflacyjnej jest obniżka VAT-u na paliwa - mówił w audycji "Radio Szczecin na Wieczór" prezes Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych.
Rząd obniżył VAT na paliwa z 23 do 8 procent. Tym samym litr benzyny od początku lutego ma kosztować 5 złotych.

Spadek cen na stacjach paliw będzie kształtować opinie o inflacji wśród społeczeństwa - tłumaczył prezes IBRiS Marcin Duma. - Miernikiem, który Polacy wykorzystują do tego, żeby zobaczyć, jak się zmieniły ceny, czy wzrosły, czy spadły, są słupy z wyświetloną ceną benzyny. Taki słup może nie jest w każdej miejscowości, ale w każdej gminnej miejscowości w Polsce już stoi. Spadek cen na stacji benzynowej będzie sygnałem "słuchajcie, rzeczywiście jest taniej".

Wbrew temu, co mówił były premier Donald Tusk, rząd ma mechanizmy w walce z inflacją. Z tych mechanizmów, czyli z obniżki podatków korzysta właśnie Mateusz Morawiecki - tłumaczył prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski. - To, co widzimy, to naciśnięcie guziczka, który zadziała. To jest to, co rząd może zrobić.

Rozszerzona rządowa tarcza antyinflacyjna zakłada m.in. zerowy VAT na żywność, gaz i nawozy.
Spadek cen na stacjach paliw będzie kształtować opinie o inflacji wśród społeczeństwa - tłumaczył prezes IBRiS Marcin Duma.
Wbrew temu, co mówił były premier Donald Tusk, rząd ma mechanizmy w walce z inflacją. Z tych mechanizmów, czyli z obniżki podatków korzysta właśnie Mateusz Morawiecki - tłumaczył prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty