Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dzięki zakończeniu budowy gazociągu Baltic Pipe będziemy bardziej odporni na kryzys gazowy, czyli na brak gazu - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
Przypomina, że do Polski będzie trafiać gaz z terminalu LNG w Świnoujściu i Baltic Pipe, a także z własnych źródeł.

- Ja bym powiedział, że oprócz tego znaczenia ogólnopolskiego, to chyba jest także wielkie znaczenie dla Pomorza Zachodniego. To kolejna znacząca inwestycja dla polskiej energetyki, dla polskiego bezpieczeństwa otwierana jest właśnie tutaj na Pomorzu Zachodnim. To idzie nie tylko w Polskę, ale i w świat. Znaczy to, że o Pomorzu Zachodnim będzie się coraz więcej mówić na całym świecie - podkreśla Dobrzyński.

Budowa Baltic Pipe to nie była łatwa decyzja, m.in. to właśnie ekolodzy próbowali ją zablokować - dodaje poseł: - Było na pewno wiele trudności, nie tylko finansowych, bo o nich także trzeba mówić, że ktoś, po pierwsze - musiał podjąć decyzję polityczną, po drugie - musiał znaleźć na to fundusze, po trzecie - przeprowadzić rozmowy z naszymi kontrahentami, po czwarte - ułożyć wszystko od strony wszelkich zgód.

Dziś w miejscowości Budno, niedaleko Goleniowa na pierwszej tłoczni gazu po polskiej stronie odbędzie się uroczystość otwarcia gazociągu Baltic Pipe. Wezmą w niej udział premierzy Danii i Polski.
- Znaczy to, że o Pomorzu Zachodnim będzie się coraz więcej mówić na całym świecie - podkreśla Dobrzyński.
Budowa Baltic Pipe to nie była łatwa decyzja, m.in. to właśnie ekolodzy próbowali ją zablokować - dodaje poseł: - Było na pewno wiele trudności, nie tylko finansowych.
Relacja Pawła Domańskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty