Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Według propozycji rządu cena węgla, który będzie dystrybuował samorząd to 1500 złotych - od lokalnych władz będzie zależała cena ostateczna, nie większa jednak niż 2 tysiące. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Według propozycji rządu cena węgla, który będzie dystrybuował samorząd to 1500 złotych - od lokalnych władz będzie zależała cena ostateczna, nie większa jednak niż 2 tysiące. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Posłanka opozycji mówiła o "chaosie i panice", poseł PiS ripostował, że to są słowa z "partyjnej ściągawki" - w "Kawiarence politycznej" Radia Szczecin ostro dyskutowano o zapewnieniu Polakom energetycznego bezpieczeństwa.
Jakub Kozieł z Konfederacji mówił, że należy wypowiedzieć unijny system handlu emisjami, który jest jednym z powodów bardzo wysokich cen energii.

- Zgadzam się z koalicjantami Prawa i Sprawiedliwości, czyli z panem Ziobro, który już od dawna mówi głośno o tym, że ten pakiet należy wypowiedzieć - zauważył.

Jakub Pyżanowski z Partii Republikańskiej zwracał uwagę na rolę samorządów w dystrybucji węgla - także tych, które z "powodów politycznych" wcześniej były przeciw a teraz rozmawiają z rządem.

- Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski po tym spotkaniu powiedział, że do miłości z rządem jeszcze daleko, ale te rozmowy są bardzo ważne - powiedział.

Według posłanki PO Magdaleny Filiks, ze wspomnianych rozmów nic nie wynika.

- Mamy jedną wielką panikę, jeden wielki chaos, przedsiębiorcy nie mają bladego pojęcia, co się wydarzy w przyszłym roku, ludzie nie wiedzą ile zapłacą za prąd - wyliczała Magdalena Filiks.

Słowa z partyjnej ściągawki, powtarzane wszędzie przez polityków PO - odpowiadał poseł Leszek Dobrzyński z PiS.

- Proszę zobaczyć na portowe składy czy ten węgiel tam jest, czy go nie ma. Proszę zobaczyć na zdjęcia, na filmy... - zaproponował Leszek Dobrzyński.

Według propozycji rządu cena węgla, który będzie dystrybuował samorząd to 1500 złotych - od lokalnych władz będzie zależała cena ostateczna, nie większa jednak niż 2 tysiące.
- Zgadzam się z koalicjantami Prawa i Sprawiedliwości, czyli z panem Ziobro, który już od dawna mówi głośno o tym, że ten pakiet należy wypowiedzieć - zauważył.
- Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski po tym spotkaniu powiedział, że do miłości z rządem jeszcze daleko, ale te rozmowy są bardzo ważne - powiedział.
- Mamy jedną wielką panikę, jeden wielki chaos, przedsiębiorcy nie mają bladego pojęcia, co się wydarzy w przyszłym roku, ludzie nie wiedzą ile zapłacą za prąd - wyliczała Magdalena Filiks.
- Proszę zobaczyć na portowe składy czy ten węgiel tam jest, czy go nie ma. Proszę zobaczyć na zdjęcia, na filmy... - zaproponował Leszek Dobrzyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty