Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Cztery osoby zatrzymane przez CBA w śledztwie dotyczącym działania na szkodę PZPN-u wyszły na wolność. Dwie musiały wpłacić kaucję.
Członek zarządu PZPN Jakub T., były sekretarz generalny PZPN Maciej S. - obecnie prezes Kanału Sportowego, a także Iwona T. oraz Gabriela M., które pełniły rolę udziałowców oraz prezesów spółki współpracującej z PZPN byli w środę przesłuchiwani w Prokuraturze Krajowej w Szczecinie. Usłyszeli zarzuty. Maciej S., i Jakub T. działania na szkodę Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie ponad miliona złotych. Jakub T. odpowie także za pranie pieniędzy. Ten sam zarzut usłyszała Iwona T. Gabrieli M. prokurator przedstawił łącznie 4 zarzuty w tym składania fałszywych zeznań oraz niegospodarności. Wszyscy wyszli na wolność Jakub T. i Maciej S. musieli wpłacić kaucję w wysokości pół miliona i 250 tysięcy złotych. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Zarzuty związane są z wyprowadzeniem środków pieniężnych z PZPN poprzez zawarcie fikcyjnego porozumienia, które miało uzasadniać wypłatę prowizji od umowy sponsorskiej na rzecz spółki Osttair. W wyniku działania podejrzanych doszło do niezasadnej wypłaty przez Polski Związek Piłki Nożnej na rzecz OSTTAIR sp. z o.o. łącznie kwoty ponad miliona złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty