Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Wizualizacja Fabryki Wody. Mat. UM Szczecin
Wizualizacja Fabryki Wody. Mat. UM Szczecin
Do szczecińskiego aquaparku trzeba będzie dopłacać z publicznych pieniędzy, w 2023 roku prawie 5 milionów złotych, a w kolejnych latach ta kwota będzie sukcesywnie rosła - mówiła dzisiaj miejskim radnym skarbnik Szczecina.
Dorota Pudło-Żylińska podczas obrad komisji budżetu stwierdziła, że powołana przez miasto spółka "Fabryka Wody" będzie co roku ponosiła straty z tytułu prowadzenia wybudowanego za prawie 26 milionów złotych tak zwanego "edukatorium". I trzeba będzie do aquaparku dopłacać.

- Z racji właśnie elementu edukacyjnego, najprawdopodobniej "Fabryka Wody" nie będzie się samo bilansowała. Przewidziana kwota na rok 2023 - 4 miliony 936 tysięcy jako rekompensata bieżąca i na lata następne również, w 2024 roku - 5 milionów 400 tys., a 2025 - 5 milionów 871 tys. zł - wymieniała Pudło-Żylińska.

Miasto zaciągnęło na budowę Fabryki Wody ponad 440 milionów złotych, licząc wraz z obsługą tego kredytu - w budżecie na przyszły rok jest także 27 milionów na spłatę raty. W kolejnych latach ta kwota będzie sukcesywnie malała.

W tym momencie nie wiadomo, ile będą kosztowały bilety wstępu do Fabryki Wody.
Dorota Pudło-Żylińska podczas obrad komisji budżetu stwierdziła, że powołana przez miasto spółka "Fabryka Wody" będzie co roku ponosiła straty z tytułu prowadzenia wybudowanego za prawie 26 milionów złotych tak zwanego "edukatorium".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty