Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W Karlinie i w Szczecinie powstaną nowe mieszkania chronione. Mają one na celu zapewnienie wsparcia w codziennym życiu dla osób starszych, z niepełnosprawnościami czy osobom w trudnej sytuacji.
675 tysięcy złotych na ten cel pochodzi z rządowego programu "Za życiem".

- Mieszkania będą wyremontowane i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówi Waldemar Miśko, burmistrz Karlina, gdzie powstaną dwa mieszkania. - Szerokość drzwi, poręcze wspomagające w łazienkach, wszystkie elementy niezbędne, żeby ułatwić życie w mieszkaniu.

Nowe mieszkania są tworzone przez samorządy, lecz cały czas potrzebne są nowe - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Są środki, są pieniądze. Rząd przewidział je w budżecie państwa na tego rodzaju formę opieki społecznej, ale musi być inicjatywa samorządu, bo to samorząd musi zawnioskować o tego rodzaju środki.

W województwie zachodniopomorskim funkcjonuje 10 mieszkań chronionych założonych z pomocą funduszy z rządowego programu "Za życiem".
- Mieszkania będą wyremontowane i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówi Waldemar Miśko, burmistrz Karlina, gdzie powstaną dwa mieszkania.
Nowe mieszkania są tworzone przez samorządy, lecz cały czas potrzebne są nowe - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty