Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
24 śmiałków wzięło udział w sobotę w trzeciej już edycji akcji "Trenuj z Wojskiem" na obiektach 5. pułku inżynieryjnego ze Szczecina.
Takie jednostki mają swoją specyfikę, przez co dzisiejszy trening jest nieco inny od poprzednich - mówi por. Iwona Misiarz, oficer prasowy 5. pułku. - Będą uczyć się podstaw saperki, będą pływać łodziami desantowymi, nauczą się pierwszej pomocy, reakcji na alarmy oraz reakcji w momentach kryzysowych.

Poza zapoznaniem się z takimi narzędziami, jak, na przykład wykrywacz min czy kombinezon saperski, na poligonie został rozstawiony symulator obsługi czołgu mostowego.

- Zastosowanie symulatora znacznie ułatwia szkolenie, zarówno na takich akcjach, jak i w codziennych działań z żołnierzami - mówi ppłk Dariusz Stefaniak, dowódca 1. batalionu inżynieryjnego. - To znaczy, że nie trzeba praktycznie rozkładać takiego mostu. Żołnierz, a w tym przypadku szkolony może uczyć się tego na laptopie, z rzutnikiem.

5. pułk inżynieryjny zorganizuje również kolejne edycje akcji "Trenuj z Wojskiem", następna już w czerwcu.
Takie jednostki mają swoją specyfikę, przez co dzisiejszy trening jest nieco inny od poprzednich - mówi por. Iwona Misiarz, oficer prasowy 5. pułku.
- Zastosowanie symulatora znacznie ułatwia szkolenie, zarówno na takich akcjach, jak i w codziennych działań z żołnierzami - mówi ppłk Dariusz Stefaniak, dowódca 1. batalionu inżynieryjnego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty