Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Spalarnia śmieci w Świnoujściu miałaby odbierać odpady z niemieckiej strony wyspy Uznam - taki pomysł padł z ust prezydenta Świnoujścia podczas spotkania z niemieckimi samorządowcami.
Zdaniem Żmurkiewicza, to doskonały biznesplan. Chłodniejszej ocenie poddaje go opozycja.

Janusz Żmurkiewicz o pomyśle powstania w Świnoujściu spalarni śmieci i odbioru odpadów od zachodnich sąsiadów rozmawiał z niemieckimi samorządowcami. Jego zdaniem taka inwestycja rozwiązałoby wiele problemów.

- Spalarnia wytwarzała by ciepło. Będzie wymagała naprawdę więcej śmieci, jak my dzisiaj produkujemy. Jeżeli można przewieźć odpady z wyspy Uznam i za te odpady skasować sąsiadów, to jest interes - mówi Prezydent Świnoujścia.

Pomysłu zdaniem opozycji przekreślać nie należy, jednak należy się zastanowić. Przede wszystkim nad tym, komu i w jakiej kolejności został przekazany - mówi Joanna Agatowska, radna SLD.

- Idea obniżania kosztów wywozu śmieci, jest jak najbardziej potrzebna. Natomiast czy ma być to spalarnia? Powinno to być poddane głębokiej analizie, wcześniejszym rozmowom w naszym gronie samorządowym i dopiero w następnej kolejności przedstawianie tego na szerszym forum - mówi Agatowska.

Dla mieszkańców najważniejszym jest aspekt ekologiczny. - Żeby żadnych wyziewów z tego nie było.

Wstępnie przedstawiony plan, choć mówi się o nim oficjalnie, nie zakłada szczegółów inwestycji, ani jej lokalizacji.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty