Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Mieszkańcy Giżynka przestaną się czuć, jak na końcu świata.
W peryferyjnej dzielnicy Stargardu rozpoczęto przebudowę drogi, na którą czekano tu od kilkudziesięciu lat. Prowadzona przez miasto inwestycja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu, w ramach programu wsparcia terenów popegeerowskich.

Niespełna kilometrowy odcinek ma być gotowy do końca roku. Sekretarz Miasta Zdzisław Rygiel przyznaje, że nie jest to duża inwestycja, za to niezmiernie ważna dla mieszkańców Giżynka.

- Z ich punktu widzenia to jest niemała rewolucja, bo mówimy tutaj nie tylko o naprawie nawierzchni, a też o odwodnieniu i chodniku. Nie ma co ukrywać, że gdyby nie bardzo duże dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład, dedykowanemu byłem terenom PGR-u, byłoby nam trudno. Wartość inwestycji zbliżyła się nam do kwoty około 2,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie wynosi 2 mln zł - mówi Rygiel.

W ocenie Michała Jacha, posła na Sejm RP, miasto realizujące inwestycję umiejętnie wykorzystało fundusz dla terenów po dawnych PGR-ach.

- Kolejnym grupom ludzi poprawi jakość życia. Żeby rozwój dotyczył i mieszkańców Giżynka i mieszkańców Stargardu. Takie same prawa mamy do życia w dobrych warunkach - mówi Jach.

Tylko w ostatnich trzech miesiącach miasto pozyskało blisko 7 mln zł z funduszy zewnętrznych na kontynuowanie swoich projektów.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty