Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To przeszywa przerażeniem jaka była polityka obronna kiedy rządził Tusk i spółka czyli Platforma Obywatelska z PSL-em - powiedział w "Rozmowie pod Krawatem" Radia Szczecin, Zbigniew Bogucki wojewoda zachodniopomorski. W ten sposób polityk skomentował dokumenty ujawnione we wczorajszym serialu dokumentalnym "Reset".
Ujawniono w nich, że zgodnie ze strategią ówczesnego Ministerstwa Obrony Narodowej Polska miała bronić się jedynie 14 dni do linii Wisły.

- Te dokumenty, które pokazał ten serial dokumentalny "Reset", pokazują, że połowa kraju, czyli do linii Wisły, cała wschodnia Polska miała wpaść w ręce Moskali i być przez Rosjan okupowana. To jest oczywiście fatalna informacja dla wszystkich mieszkańców Polski wschodniej, że zostaliby porzuceni, pozostawieni sami sobie, że moglibyśmy się spodziewać tego, co w Buczy, w Irpieniu - mówi Bogucki.

Wojewoda Zbigniew Bogucki dodał, że w okresie rządu PO - PSL zlikwidowanych zostało 600 jednostek wojskowych, które dziś są systematycznie odtwarzane.
To przeszywa przerażeniem jaka była polityka obronna kiedy rządził Tusk i spółka czyli Platforma Obywatelska z PSL-em - powiedział w "Rozmowie pod Krawatem" Radia Szczecin, Zbigniew Bogucki wojewoda zachodniopomorski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty