Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Wideo: R.Stachnik, [Radio Szczecin], montaż Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ceny paliw na zachodniopomorskich stacjach miarowo spadają w ostatnim czasie. Korzystają na tym nie tylko kierowcy z Polski, ale również Niemcy z przygranicznych miejscowości, którzy tankują właśnie w naszym regionie.
Wjeżdżając na stację w Lubieszynie widzimy, że wśród tablic rejestracyjnych aut klientów dominują tablice wskazujące na takie miejsca jak Uckermark, Pasewalk czy Alten-Treptow. Mieszkańcy niemieckich miejscowości przygranicznych regularnie jeżdżą do Polski do sklepów czy właśnie na stacje benzynowe, z jednego prostego powodu - jest po prostu taniej. Zwłaszcza na paliwie można zaoszczędzić.

- Jest znacznie taniej. W Niemczech litr benzyny kosztuje nawet euro dziewięćdziesiąt. - Jest po prostu taniej. Nie mam też daleko, bo tylko 10 kilometrów z Loecknitz, a w tym momencie oszczędzam 55 centów na litrze. - Przyjeżdżam do Polski robić zakupy i przy okazji na wyjeździe tankuję. Bo jest taniej - mówią niemieccy kierowcy.

W samym Lubieszynie cena benzyny 95-oktanowej oscyluje dzisiaj między 6,02 i 6,13 zł za litr, co w przeliczeniu na europejską walutę daje cenę około 1,30€. Po drugiej stronie granicy, w pobliskich landach ta cena jest średnio 50 centów wyższa.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty