Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Mieszkańcy jednego z osiedli przy ulicy Mickiewicza w Szczecinie protestują przeciwko likwidacji zieleni i utworzeniu w zamian miejsc parkingowych. Chodzi o okolice skrzyżowania z ulicą Wawrzyniaka na zapleczu jednego z dyskontów spożywczych. To tutaj nawieziono żwir i utworzono prowizoryczny parking kilkadziesiąt centymetrów od okien mieszkańców - mówi jedna z osób protestujących Ewa Bartoszewicz.
Skarży się także na hałas, który regularnie pojawia się już pod jej oknami. - Któregoś dnia późną porą wieczorową dwoje młodych ludzi urzędowało tutaj na dachu samochodu, z alkoholem i było wszystko w mieszkaniu słychać, to proszę sobie wyobrazić jak te samochody zimą będą tutaj odpalały, to co tutaj będzie. Złożyłam pismo do Nadzoru Budowlanego, do Straży Miejskiej, także do Straży Pożarnej i Federacji Zielonych Gaja.

Mieszkańcy domagają się przywrócenia zieleni i udrożnienia drogi pożarowej, która wyznaczona została w tej części osiedla. Teren nowego prowizorycznego parkingu należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Galera, którą poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie.
To tutaj nawieziono żwir i utworzono prowizoryczny parking kilkadziesiąt centymetrów od okien mieszkańców - mówi jedna z osób protestujących Ewa Bartoszewicz.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty