Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

źródło: Port Szczecin-Świnoujście/Facebook
źródło: Port Szczecin-Świnoujście/Facebook
Przeładunki w polskich portach rosną a w europejskich spadają - podkreśla wiceminister.
Marek Gróbarczyk informuje, że rekordzistą w Polsce jest obecnie Gdańsk. - Uzyskując wartość 20 milionów ton przeładowanych rocznie towarów stworzymy niezwykłą sytuację dla rozwoju nie tylko portu, ale i miasta, bo pojawienie się nowych jednostek, operatorów, a przede wszystkim zwiększenie obrotu portów, będzie miało kluczowe znaczenie dla rozwoju Szczecina. To dla nas istotny cel.

W europejskich portach, ale także w Chinach przeładunki spadają. Najgorzej jest w porcie w Hamburgu - mówi prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin Świnoujście Krzysztof Urbaś. - W największych portach europejskich przeładunki spadają: Hamburg o 11 procent, Rotterdam o osiem procent, Antwerpia o pięć procent. Wschodnie i zachodnie wybrzeże USA o 24 procent. Nasze porty w pierwszej połowie tego roku zanotowały ponad 20 procentowy wzrost przeładunków.

W Gdyni przeładunki w tym roku wzrosły o 8 procent, w Szczecinie o 3 procent, a w Gdańsku o 36 procent.
Marek Gróbarczyk informuje, że rekordzistą w Polsce jest obecnie Gdańsk.
W europejskich portach, ale także w Chinach przeładunki spadają. Najgorzej jest w porcie w Hamburgu - mówi prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin Świnoujście Krzysztof Urbaś.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty