Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Mieszkańcy podszczecińskiej Gminy Dobra podzieleni w sprawie wywozu śmieci z ich posesji.
Nie będzie zwiększenia częstotliwości odbioru odpadów dla mieszkańców Gminy Dobra - taką informacje we wtorek w trakcie sesji przekazała wójt Teresa Dera, dodając, że komisje rady nie wyraziły zgody na wprowadzenie zmian. Oznacza to, że śmieci nadal będą wywożone raz na dwa tygodnie.
`
W czerwcu ponad połowa mieszkańców biorących udział w konsultacjach społecznych opowiedziała się za wywozem odpadów raz w tygodniu - doskwierał im upał i smród.

Jak dziś zapatrują się na decyzje wójt Gminy Dobra? Zapytaliśmy mieszkańców Bezrzecza.

- To już nie będzie taki problem, bo teraz nie ma takiego upału. Ale wcześniej wypadałoby co tydzień. - Jak dotąd też tak początkowo myślałam, że będzie to duży problem. - W zasadzie to dla mnie wystarczy raz na dwa tygodnie. Chociaż czasami się zdarza, że mamy więcej tych śmieci - Też mi pracuje raz na dwa tygodnie. Nie przesadzamy z tymi koszami, że są takie wielkie, duże. Mi to odpowiada bardzo. - Może zostać. Ja bym wolała, żebyśmy wrócili do starej metody, która funkcjonowała tyle lat i która była naprawdę super. Śmieci mieszane były wybierane co tydzień. - Chyba pytanie należy kierować do pani wójt, dlaczego zostaje po staremu. Moim zdaniem wójt powinien odpowiadać za większością, a nie za widzimisię, a widzimisię uzasadnić - mówią mieszkańcy.

Do udziału w konsultacjach uprawnionych było ponad 8000 właścicieli domów. Zagłosowało niewiele ponad tysiąc.
Relacja Krzysztofa Cichockiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty