Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Uszczelnienia ścian pojawiły się w świnoujskim tunelu. Nie oznacza to, że podwodna droga przecieka, to raczej dmuchanie na zimne. Wykonawca uspokaja, że podobne zabiegi wykonuje się w większości tuneli w całej Polsce.
Zarządca drogi i wykonawca tunelu wciąż współpracują - wyjaśnia Paweł Szynkaruk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Świnoujściu.

- Mamy okres gwarancyjny i pewne elementy wynikające z eksploatacji - a to jest 30 systemów - na bieżąco zgłaszamy do wykonawcy - mówi Szynkaruk.

Ostatnie nocne wyłączenia tunelu z eksploatacji dotyczą doszczelniania ścian wyjść ewakuacyjnych i samego tunelu. Jak wyjaśnia wykonawca, w niektórych miejscach uszczelnień segmentów pojawia się wilgoć, co dla służb jest sygnałem do tego, by miejsce profilaktycznie zabezpieczyć.

Jednak Wilgoć na ścianach nie zawsze oznacza przeciekanie łączących segmenty uszczelek. Zjawisko obecne jest szczególnie w ciepłe dni - wyjaśnia Piotr Kledzik, prezes firmy PORR.

- To jest kondensacja pary wodnej, która odbywa się i proszę zauważyć, że to jest tylko takim miejscu pomiędzy, w samym środku nurtu jest sucho - mówi Kledzik.

Najbliższe wyłączenie tunelu z eksploatacji planowane jest w nocy z 21 na 22 września od godziny 1 do 4.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty