Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
W środę przedstawiono koncepcję budowy nowego lodowiska, a urzędnicy wysłuchali oczekiwań mieszkańców Kołobrzegu.
Dotychczasowe lodowisko przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ma już 17 lat. Nie jest zadaszone i w sezonie zimowym jego funkcjonowanie uzależnione jest od pogody. Mieszkańcy zwracali uwagę na konieczność zadaszenia lodowiska.

Miasto zaprezentowało właśnie koncepcję przebudowy hali Łuczniczej, uwzględniając przy tym potrzeby łyżwiarzy - mówi architekt Krzysztof Barnaś.

- Przebudowa obejmować będzie wymianę istniejącej instalacji lodowiska oraz urządzenie tutaj boiska do hokeja na lodzie. Będzie również budowa hali, która będzie działać jako zadaszenie dla tych funkcji sportowych w miesiącach zimowych - mówi Barnaś.

Mieszkańcy biorący udział w konsultacjach wskazują, że tafla lodu może być wykorzystywana także do innych sportów. - Próbujemy walczyć o to, żeby powstały tory curlingowe na naszym lodowisku. To po prostu będzie nowa oferta sportowa w Kołobrzegu dla nas.

Miasto ma przygotować projekt całej inwestycji, ale planowana data rozpoczęcia budowy nie jest jeszcze znana. Całość ma kosztować kilkanaście milionów złotych.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty