Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Jeden z najbardziej wyjątkowych zabytków Pomorza Zachodniego uratowany. Podnowogardzka Dobra otrzymała dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład na konserwacje ruin XIV wiecznego zamku. Tym samym możliwy będzie - długo oczekiwany - dostęp do pozostałości średniowiecznej rezydencji znajdującej się na szczycie wzgórza.
Dofinansowanie z Polskiego Ładu na konserwacje ruin zamku Dewitzów, które otrzymała gmina wynosi blisko dwa miliony złotych.

Burmistrz Dobrej Krzysztof Wrzesień liczy, że jeszcze w tym roku będzie można rozpocząć prace, aby już w przyszłym roku o tej porze mieszkańcy i turyści mogli dotknąć średniowiecznych murów. - Historyczne wydarzenie, do tej pory nikomu nie udało się pozyskać i przeznaczyć tak ogromnych pieniędzy na nasz zamek.

Gmina pozyskała także blisko pół miliona dofinansowania na budowę wiejskiej oczyszczalnia ścieków w Krzemiennej. Dzięki współpracy na linii rząd - samorząd, realizujemy rzeczy zapomniane i dotąd niemożliwe - dodaje poseł PiS Artur Szałabawka. - To jest wsparcie takie, którego gminy nigdy nie miały, mogą zrealizować rzeczy, na które czekały po 30-40 lat.

Łącznie w tej edycji Polskiego Ładu dla zachodniopomorskich gmin rząd przeznaczył 375 milionów złotych.
Relacja Karola Cieplińskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty