Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
https://moremadam.pl/
reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Kwotę 13 mln zł dofinansowania z Funduszu Medycznego przekazano szpitalowi w Stargardzie.
Pieniądze przyznane przez resort zdrowia, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Stargardzki szpital znalazł się w gronie 150 placówek, które łącznie otrzymały 1,5 mld zł wsparcia z funduszu, powołanego pięć lat temu z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy.

O przekazaniu dofinansowania poinformował poseł Michał Jach, podczas konferencji przed stargardzkim SOR-em przyznając, że szpital w Stargardzie otrzymał jedną z większych kwot z Funduszu Medycznego.

- Maksymalna kwota o jaką się można było ubiegać to 15 milinów, minimalna - dwa. Podstawowa kwestia to tomograf komputerowy. Reszta pójdzie na doposażenie SOR - znaczącą ilość środków będzie można pozyskać za te pieniądze - powiedział.

Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego ZOZ zapewniał z kolei, że gotowa jest już lista zakupów dla SOR.

- Będzie to na pewno aparat RTG z ramieniem, kupiony nowy respirator służący również do transportu pacjentów, kardiomonitory, defibrylator, łóżka z wyposażeniem oraz stół chirurgiczny. Przewidujemy zakup tomografu komputerowego z systemem integracji, USG, 4G - wyliczał.

Nowy tomograf kupiony dzięki finansowemu wsparciu zastąpi wysłużony sprzęt, który ulegając awarii utrudniał proces badań i diagnostyki pacjentów.
Relacja Marka Synowieckiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty