Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. UM Świnoujście
Fot. UM Świnoujście
Nowy rozkład jazdy miejskich autobusów w Świnoujściu - jednym odpowiada, innych załamuje. Świnoujska komunikacja autobusowa na bieżąco wprowadza korekty w rozkładzie, ale lista próśb i uwag zdaje się nie mieć końca.
Rozkład jazdy świnoujskich autobusów całkowicie uległ zmianie po otwarciu tunelu. Wtedy to wprowadzono dodatkowe linie tunelowe i zmieniono trasy już istniejących a korekty naniesiono od września.

- Staramy się dopasować maksymalnie, głównie pod kątem dojazdu do szkół i zakładów pracy. Tunel zmienił topografię miasta i niezbędnym stało się dopasowanie linii, żeby łączyły prawobrzeże z lewobrzeżem - mówi Rafał Łysiak, prezes Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu.

Niestety niezadowolonych pasażerów wciąż nie brakuje. Jakie zarzuty padają wobec komunikacji autobusowej?

- Odkąd tunel działa, to nie bardzo... I niepunktualnie i nie możemy się połapać. - Jak jadę do nasiennego, to później nie mam czym się dostać do miasta, do promu. To jest tragedia. - Autobusu trochę nam nie pasują, często jeżdżę na cmentarz - mówili pasażerowie.

Sęk w tym, że każdy narzeka, a nie każdy uwagami się dzieli tam, gdzie należy.

- Były zmiany dotyczące korekty godzin dojazdu pod kątem szkoły Logos [Liceum i Szkoły Podstawowej Fundacji LOGOS w Świnoujściu - przyp. red.] - dodaje Łysiak.

Nowy rozkład jazdy ułatwia przede wszystkim przemieszczanie się między wyspami Uznam, Wolin i Karsibór, gdzie funkcjonują bezpośrednie połączenia z centrum miasta.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty