Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. UM Stargard
Fot. UM Stargard
Dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycyjnego Polski Ład otrzymał samorząd Stargardu na budowę nowego odcinka ulicy Niklowej, w obrębie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii.
Droga ułatwi transport towarów i produktów przedsiębiorcom, którzy lokują swoje firmy na dawnym lotnisku w Kluczewie. Po jej wybudowaniu część TIR- ów ominie mieszkaniowe dzielnice Kluczewa, kierując się bezpośrednio w stronę wojewódzkiej "106".

Katarzyna Grzesiak ze stargardzkiego Urzędu Miejskiego informuje, że przyznane dofinansowanie umożliwi rozpoczęcie przygotowań do wyboru wykonawcy inwestycji.

- Te pieniądze pozwolą na przebudowę ulicy Niklowej, właściwie jej przedłużenie, bo ona już częściowo została wybudowana w kierunku Warnic. Tak naprawdę wychodzimy poza Park Przemysłowy, ale korzyści odczują przede wszystkim pracownicy parku i firmy, które tu są zlokalizowane. Ciężki transport dzięki tej przebudowie ominie Kluczewo, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przede wszystkim mieszkańców tej dzielnicy naszego miasta - mówi Grzesiak.

W ocenie Michała Jacha, posła na Sejm RP, nowy odcinek Niklowej przyciągnie kolejne firmy, zainteresowane lokowaniem swojego biznesu w obrębie parku.

- Tutaj widzimy po raz kolejny doskonałą współpracę. Miasto te projekty bardzo dobrze realizuje. Cieszy mnie to niezmiernie, że mamy tutaj wiele takich przykładów, gdzie te środki są bardzo dobrze wydane - mówi Jach.

Miasto na przedłużenie ulicy Niklowej otrzymało 5 mln zł z rządowego funduszu.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty