Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Podsumowania działalności w dobiegającej końca kadencji dokonał Michał Jach, poseł na Sejm RP, w trakcie wtorkowej sesji stargardzkiej Rady Miejskiej.
Podkreślił, że przez minione cztery lata Stargard otrzymał ponad 440 mln zł dofinansowania w ramach rządowych programów i funduszy.

Poseł Michał Jach przyznał, że dzięki rządowemu wsparciu zrealizowano wiele kluczowych dla miasta inwestycji, przy czym niektóre nadal są w toku. Wysokość dofinansowania to z kolei wynik dobrej współpracy pomiędzy samorządem miasta a rządem.

- 440 milionów, bardzo dobrze są wykorzystywane. Te środki są przeznaczone na inwestycje, które wpływają na komfort życia naszego miasta - mówił Jach.

Na forum rady poseł nawiązał także do największych projektów zrealizowanych z finansowym wsparciem rządowych programów.

- Kolegiata, to było marzenie mojego życia, żeby dożyć czasów, kiedy zabłyśnie ta perła, tak jak na to zasługuje. Ale również droga S10, czy komunikacja kolejowa, które w perspektywie wielu lat do przodu, będą wpływały na rozwój Stargardu - mówił Jach.

Oprócz Kolegiaty, remontu dróg oraz dofinansowania kolejnego odcinka Północnej Obwodnicy Miasta, Michał Jach przypomniał również o planowanej rewitalizacji budynku dworca kolejowego w Stargardzie, który znalazł się na liście stu projektów dworcowych PKP SA.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty