Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Gryfia. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Gryfia. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na pochylni Odra Nowa rozpoczął się montaż sekcji nowego doku dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
Dok buduje Stocznia Szczecińska Wulkan. - Na pochylni powstaną kolejno trzy bloki, które zostaną połączone w całość na wodzie - mówi prezes Gryfii Krzysztof Zaremba: - Po pierwsze elementy są już transportowane na pochylnię doku, po drugie specjaliści dla nas wykonują głębię dokową, a to jest zasadniczy fundament do modernizacji Gryfii.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia prowadzi jeszcze wiele mniejszych inwestycji - dodaje dyrektor generalny stoczni Artur Trzeciakowski: - Z mniejszych inwestycji, które rzucają się w oczy, to jest zakończenie budowy nowego punktu wejścia na teren stoczni, czyli nowy obiekt, nowy system kontroli dostępu, nowe bramy wejściowe. Ktoś kto jedzie do budynku zarządu mija zakończoną - dosłownie kilka dni temu - inwestycję budowy nowego punktu składowania materiałów niebezpiecznych. Parę dni temu dostaliśmy pozwolenie na użytkowanie.

Nowy dok Gryfii będzie miał 235 metrów długości i 47 metrów szerokości. Będzie można w nim dokować statki o masie do 24 tysięcy ton.
- Na pochylni powstaną kolejno trzy bloki, które zostaną połączone w całość na wodzie - mówi prezes Gryfii Krzysztof Zaremba.
- Morska Stocznia Remontowa Gryfia prowadzi jeszcze wiele mniejszych inwestycji - dodaje dyrektor generalny stoczni Artur Trzeciakowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty