Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
https://moremadam.pl/
reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Nadal rośnie liczba samochodów zarejestrowanych w Szczecinie na tysiąc mieszkańców. Według najnowszych danych jakie przekazał skarbnik miasta jest ich prawie 334 tysiące.
To ponad 855 samochodów na tysiąc mieszkańców, dla porównania w 2019 roku było ich 850 na tysiąc. 4 lata temu w Szczecinie mieszkało jednak o ponad 10 tysięcy mieszkańców więcej

Wynik, który bierze pod uwagę samochody osobowe i ciężarowe. Samych osobowych jest ponad 650 na tysiąca mieszkańców.

Samochodów w Szczecinie jest za dużo, ale ta liczba będzie tylko rosnąć - tak mieszkańcy komentują najnowsze dane dotyczące aut zarejestrowanych w stolicy Pomorza Zachodniego.

Mieszkańcy cenią sobie wygodę - mówią szczecinianie.

- Jest naprawdę bardzo dużo. To jest nie do pomyślenia, to co było jeszcze 5-10 lat wstecz. - Ludzie nie zrezygnują, przyzwyczaili się, szczególnie kobiety. - Pewnie, że za dużo, ale ja też jeżdżę. Po mieście nie jeżdżę, tylko w teren. Po mieście autobusem i tramwajem. - Samochodów jest za dużo, to prawda, ale każdy by chciał, więc trudno ograniczać prawa kogoś do posiadania własności. Gdzieś, chyba w Azji jest tak, że żeby mieć samochód, trzeba mieć miejsce parkingowe udokumentowane przez urzędnika. Sam jestem kierowcą, więc też jeżdżę i jak jeżdżę, też mi się wydaje, że jest ich za dużo. Jak chodzę, to nie przeszkadzają - mówią mieszkańcy.

Skarbnik miasta dane podał w odpowiedzi na interpelację radnego Przemysława Słowika. Z zestawienia dowiadujemy się też, że w Szczecinie jest zarejestrowanych 800 aut elektrycznych i prawie 8 tysięcy hybrydowych.

Po mieście poruszają się ponadto auta leasingowane i zarejestrowane poza Szczecinem. Z tego powodu jazda ulicami robi się coraz trudniejsza.
Mieszkańcy cenią sobie wygodę - mówią szczecinianie.
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty