Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W poniedziałek 20 listopada ekopatrol Straży Gminnej w Dobrej zauważył worki ze styropianem budowlanym w rowie przed miejscowością Buk.
Wstępne przeszukanie miejsca nie pozwoliło na ustalenia sprawców, jednak strażnicy skojarzyli, że godzinę wcześniej widzieli identyczne worki na terenie jednej z nieruchomości w gminie Dobra - mówi Andrzej Budzyński Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

- Skojarzyli, że mogą to być te same worki. Wcześniej udali się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dobrej, zapytać czy przypadkiem ktoś nie chciał tego typu odpadów przekazać w tym punkcie. Faktycznie, okazało się, że w tym samym dniu były dwie osoby pojazdem kombi, które próbowały przekazać do punktu właśnie takie odpady. - mówi Budzyński.

Nagranie z monitoringu pozwoliło ustalić właściciela samochodu. Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do winy. Ostatecznie został ukarany dwoma mandatami karnymi po 500 zł oraz został zobowiązany do uprzątnięcia śmieci i dostarczenia ich do firmy posiadającej zezwolenie na odbiór takich odpadów.
Wstępne przeszukanie miejsca nie pozwoliło na ustalenia sprawców, jednak strażnicy skojarzyli, że godzinę wcześniej widzieli identyczne worki na terenie jednej z nieruchomości w gminie Dobra - mówi Andrzej Budzyński Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty