Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / RitaE (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / RitaE (CC0 domena publiczna)
Kołobrzeg rozszerza miejski program in vitro. Pomimo zapowiedzi przywrócenia rządowego dofinansowania zapłodnienia pozaustrojowego Miasto zamierza kontynuować swoje działania i zwiększyć ich skalę.
Kołobrzeg miejski program leczenia niepłodności metodą pozaustrojową realizuje od stycznia 2020 roku. Od tego czasu wzięło w nim udział 26 par i urodziło się 10 dzieci.

W poniedziałek prezydent miasta zapowiedziała, że program będzie kontynuowany, a w budżecie zabezpieczone zostały pieniądze na przeprowadzenie 20 procedur rocznie. Dodatkowo miasto chce go rozszerzyć o zabezpieczenie płodności na przyszłość poprzez zamrożenie komórek rozrodczych.

- Chcemy dać szansę tym parom, które wskutek przebytych urazów bądź chorób mogą utracić płodność. Osoba dorosła albo osoba z opiekunem prawnym będzie zgłaszała się do realizatora celem zabezpieczenia, bo istnieje ryzyko, że może ona utracić płodność - powiedziała prezydent Anna Mieczkowska.

Projekt uchwały w tej sprawie trafi na najbliższą sesję Rady Miasta. Miejscowe władze zaznaczają, że będą realizowały program do czasy przywrócenia finansowania in vitro przez państwo.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty