Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Nowe mieszkania na wynajem z komunalnej listy wybuduje Stargardzkie TBS na osiedlu Lotnisko w Kluczewie. Inwestycję zaplanowano obok dwóch wzniesionych już budynków przy ul. Śniadeckiego.
Spółka otrzymała dofinansowanie na ten cel ponad 5,5 mln zł z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Natalia Czajkowska-Rzeszut, wiceprezes Stargardzkiego TBS informuje, że trwają przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych. - Przed nami ogłoszenie postępowania przetargowego. Rozpoczęcie prac budowlanych powinno nastąpić jeszcze w tym roku. Pod koniec przyszłego roku kolejnych 16 rodzin będzie mogło zamieszkać - mówi Czajkowska-Rzeszut.

Prawie gotowy jest również budynek przy Śniadeckiego 13, tuż obok planowanej inwestycji. - To budynek z 33 lokalami mieszkalnymi. Prace budowlane powinny zakończyć się w połowie czerwca. Po zakończeniu Śniadeckiego 13, płynnie przejdziemy do realizacji kolejnego budynku na lotnisku - zapewnia Natalia Czajkowska-Rzeszut.

Na mieszkania pod „Trzynastką” miasto otrzymało prawie 8 mln zł z BGK i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Wszystkie nowe lokale przeznaczone są dla rodzin z komunalnej listy oczekujących.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty