Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wczoraj w Teatrze Polskim monodramem "Historia Jakuba" zainaugurowany został Szczeciński Festiwal Bonhoeffera „ŚLADY".
Dietrich Bonhoeffer był teologiem protestanckim, działał w opozycji antyhitlerowskiej za co został skazany i stracony w obozie koncentracyjnym Flosenberg. Dziś w programie debata zatytułowana „Ślady Dietricha Bonhoeffera na Pomorzu Zachodnim”. Spotkanie odbywa się w 79 rocznicę śmierci teologa - wspomina Sławomir Sikora:

- To jest dokładnie rocznica śmierci Bonhoeffera. Z jednej strony będziemy właśnie rozmawiać o tych śladach. Pan Wiktor Zborowski, bardzo znany aktor, będzie czytał fragmenty listów bohatera. Będzie to coś więcej niż debata - mówi Sikora.

W debacie, która rozpocznie się o 19-tej w kościele luterańskim św Trójcy wezmą udział Daniel Kalinowski, Paweł Migdalski i Sławomir Sikora. Wstęp jest wolny.
Spotkanie odbywa się w 79 rocznicę śmierci teologa wspomina Sławomir Sikora.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty