Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Kołobrzeg. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Kołobrzeg. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Chociaż Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest oficjalnie 22 kwietnia, to w Kołobrzegu już w ten weekend odbędzie się ekologiczny piknik. Nie zabraknie atrakcji i warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych.
Władze miasta zapraszają całe rodziny na Skwer Pionierów. Na miejscu przygotowana zostanie specjalna strefa edukacyjna, ale nie zabraknie także animacji dla dzieci. Nieodłącznym elementem Dnia Ziemi w Kołobrzegu jest również akcja przekazywania mieszkańcom sadzonek roślin.

Aleksandra Kozieł-Klein z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta mówi, że tym razem w zamian za wsparcie schroniska dla zwierząt będzie można otrzymać róże.

- Róże, które upiększają nasze kołobrzeskiej miasto. Róże będziemy rozdawać za karmę dla zwierząt, dla kotów i dla psów. Przyniesie ktoś karmę dla pieska bądź kotka i za to otrzyma od nas różę - mówi Kozieł-Klein.

W programie przewidziano również ekologiczne warsztaty dla dzieci.

- W zeszłym roku były to domki dla owadów. W tym roku będziemy budować domki dla ptaków. Będzie założenie mini zielnika, solne dzieła, las w słoiku i obrazy z mchu - dodaje Kozieł-Klein.

To wszystko czekać będzie w sobotę w godzinach od 11 do 14.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty